חיפוש
  • Dana Lazarof

איך אפשר ללמד שחמט בבית

עודכן ב: לפני 6 ימים


במהלך מגפת ה- קורונה, הורים רבים מחפשים פלטפורמות מקוונות חינוכיות על מנת לשמור על המוטיבציה של ילדיהם ללמוד - לנו בשחמטק יש את הפתרון! לנסות ללמד את ילדך לשחק שחמט לבד, במיוחד אם אינך אמן שחמט בעצמך, יכול להיות מפחיד ומרתיע. אתה עלול להרגיש שללא סביבת הלמידה הנכונה ללמד את ילדך לשחק שחמט בבית זו משימה בלתי אפשרית - אבל אנחנו הולכים להוכיח לך שזה בדיוק ההפך. בעזרת הכלים הנכונים והגישה המתאימה, תוכלו גם אתם ללמד את ילדכם את משחק השחמט ואפילו להפוך אותו למהנה.מאמרים רבים הוכיחו את מעלות לימוד השחמט וכיצד הם קשורים ישירות להצלחה בלימודים. ילדים שמתחילים ללמוד שחמט בגיל צעיר הם מפתחים את כישורי הקריאה שלהם כתוצאה משיפור יכולות זיהוי תבניות וריכוז. בנוסף, קיימת עלייה מוכחת ביכולות לפתור בעיות, יכולות חשיבה מורכבות ואף שיפור ביכולת להתמודד עם חרדת בחינה וחשיבה בזמן לחץ, בקרב יכולות רבות נוספות. לכן, ההחלטה להתחיל ללמד את ילדכם איך לשחק שחמט בבית היא ברורה מאילו!

כך תוכלו להתחיל:

1. תהפכו את חווית הלימודים לכיפית

הצעד הראשון כשאתם מתחילים ללמד את ילדכם לשחק שחמט הוא הצעד החשוב ביותר - הם צריכים לרצות זאת קודם. אחת הדרכים לגרום לילד שלכם להתעניין במשחק היא להפוך אותו למהנה וידידותי עבורם. שחמט הוא לא רק 'לוח שחור לבן' - המשחק יכול להיות גם כיפי ויצירתי. באפליקציית שחמטק, למשל, יש לוח ירוק וצבעוני, וערכת שחמט מצוירת וניתנת להחלפה שתספק לילדכם השראה.


2. תכינו תוכנית

אנו הופכים את חייכם לקלים יותר בעזרת תוכנית שחמטקהמספקת את כל תכניות הלימודים, הכלים האינטואיטיביים והמשאבים שתצטרכו על מנת ללמד את ילדכם לשחק שח. שחמטק מספקת לכם תכניות שיעורים דיגיטליות מוכנות הכוללות כלי למידה חדשניים כמו סיפורים מקוריים ושיעורי וידאו, משחקי תנועה, חידות, דפי עבודה ועוד, כך שגם אם אתם טירונים בשחמט תוכלו עדיין לעזור לילדכם ללמוד.


3. התאימו את תוכונית הלימודים לילדכם

בשחמטקאנו מאמינים שכל אחד לומד בקצב שלו, וכל ילד הוא שונה. בשחמטקאנו משלבים טכניקות למידה שונות בתוכנית הלימודים בכדי לוודא שכל ילד ילמד בצורה הטובה ביותר האפשרית עבורו. תוכלו להשתמש בדפי העבודה, בשיעורי הווידאו הסיפוריים, במשחקי התנועה השומרים על ילדכם פעיל או באפליקציה כדי להתאים את חווית הלמידה לילדכם.


4. תרגול!

כולם יודעים שתרגול מביא לשלמות. שחמטק מספקת לכם את כל הכלים הדרושים כדי לעזור לילד שלכם לתרגל את כישורי השחמט שלו. אפליקציית שחמטק, המונה מעל 2000 שלבים משתנים בקושי, תספק לילדכם את הפלטפורמה שהם צריכים על מנת לתרגל את המשחק.

21 צפיות
download (3).png
download (38).png
WhatsApp Image 2020-11-19 at 12.20.23.jp

ניהול משתמש